Theta Healing: 26- Söz Onlarda…

İstanbul basic dna gruplarımdan ikincisi… Bağını hiç koparmayan, en aktif whatsapp grubunu oluşturan altı kişi… Uzun zamandır onlardan gelen yorumları paylaşacaktım, hep bir engel çıktı. Şimdi üçünün bloğuma göndermiş olduğu yorumları derledim sizinle paylaşacağım 🙂 Ben ilk günün enerjisinden şimdi geldiğimiz noktaya inanamıyorum. Buna tanık olmak öylesine güzel ki… Hepimizin yolu bir, ışık ve sevgi olsun…

Daha önceki öğrencilerimin basic dna semineri sonrası yorumlarına bu linkten ulaşabilirsiniz: Tıkk Tıkk

Gökçen’in Hikayesi:

Bir insan değişebilmek için her şeyi dener mi?Ben denedim.Saç dökülmemle başlayan bu spritüel yolculuk theta healingi bulmamla ve mutlu sonla bitti.Ve theta healing yolculuğu başladı yeliz hanımla benim için.14 yaşında başlayan saç dökülmesi yara alan özgüvenim olumsuzlukla beslendiğim çevrem başarısız 2 iş deneyimim.şu an 25 yaşındayım herkesin hayatının baharı dediği yerde bitik durumda hissediyordum kendimi artık gidebileceğim yol yok diyordum bir gün arkadaşım theta healingden bahsetti dedim ki ne kaybederim herşeyi denedim bunu da deneyeyim.Nefes terapisti Gülay Şahin sayesinde kendisine ulaştım. Hayatımın en güzel 3 gününü 5 güzel insan ve yeliz hanımla geçirdim.3.günün sonunda sanki eski ben 3 martta kaldı ? Şimdi yeniden enerji doluyum kendimi kazdıkça ayağıma çelme takan her sebebi buluyorum ve onları geride bırakıyorum.Ve saç dökülmem bitti.İnanamıyorum bitti.Bu kadar kolaymış dedim ?
Eğitime gelince;Yeliz hanım çok iyi bir rehber çok iyi bir hoca ? Bir insan bu kadar mı sabırlı olur? :)Ben bazen ay bunu sordum ama saçmalıyor muyum acaba dediğim yerlerde bile sorularımı büyük bir ilgiyle ve ciddiyetle cevapladı.Ve eğitimin her basamağını biz tam öğrenene kadar tekrar anlattı tekrar üstünde durdu. Ben yapamıyorum diye bir yanılgıya düşmeyin sakın.Önemli olan doğru rehberi seçmek ? Ben seçtiğimi düşünüyorum sizin de seçmeniz dileğiyle ?
Gökçen ?

Berfin’in Hikayesi:

Tam olarak şuan fonda ezginin günlüğü, rüya çalıyor. (yeliz ve bloğu düzenli takip edenler anladı bence ?
Bugün neredeyse eğitimi alalı bir ay oldu. Ama ben size biraz daha geriden başlayarak anlatacağım. Hislerimin kuvvetli olduğunu hep biliyordum ama bir çok aile gibi benim ailemde korkuyordu belki de, bir şey söyleyecek olduğumda susturuyorlardı..Hissettiklerimi ifade edemiyordum ve bu benim bedenimden çıkıyordu. Sessiz, soru sorulmadan cevap vermeyen konuşmayan bir çocuk..sonra psikologlar ve biraz biraz gelmeye başlayan kendine güven. O zamanlar çok ilgi çekici gelmeye başlamıştı. Vay be bu meslek ne güzelmiş, insanların sorunlarını çözüyorsun..Bu işi yaparsam kendime de yardım edebilirim diyordum. Biraz zaman geçince oyuncu olmaya karar verdim. Bu daha iyi direk onlara gösteriyorum. Belki de böyle daha çok yardımcı olurum insanlara, hem bir sürü karakter oluyorsun daha fazla insanı anlarım, kendimi de anlarım belki..

Sahne özgürlüktü benim için, düşündüklerimi söylediğim, başkalarına da tercüman olduğum, başka dünyalar yarattığım bir yer… Orası yargılanmadan konuştuğum, ifade edebildiğim yerdi.. Uzun bir yolum vardı, korktum ama ya olmazsa demedim hiç. Olacağına inandım. Kimse inanmasa da ben kendime inandım. ve Yaptım, Kazandım. Şuan da oyunculuk okuyorum..Bir kaç yıl önce fark ettim, içinde tuttuğun her şey senden çıkıyor. Bedenin belki de fark edesin diye kendini hasta ediyor. Tutmamayı öğrendim. Ama hala eksik bir şey vardı. Başkalarının şifalanmasına vesile olurken kendimde eksik kalan tamamlayamadığım boşluk. başkalarına yardım ettikçe mutlu oluyordum ama kendime dokunamıyordum… Bir çok enerji sistemini araştırdım, bazılarından seans da aldım. Hepsinin ayrı ayrı çok faydasını gördüm. Ama hiçbiri benim yolum değildi hiç birini öğrenmek istemedim. Hayatımda bir şeyleri fark ediyor çözdüğüme inanıyordum ama öyle değilmiş. Theta ile tanışınca anladım. Ben sadece uzayan dalları kesmişim, kök orada olduğu için geri gelmişler hep. Ve hayatım aynı şeylerin etrafında dönüp durmuş.

Yeliz ile ben bir kitap okuma grubundan tanışıyorum. Yazılarını en başından beri okuyorum. Theta dan ilk bahsettiği yazılarında çok heyecanlanmıştım acaba yolum bu muydu? Yeliz’in her yazısını takip ediyordum. Epey bir yazısını ağlaya ağlaya okudum. Nedenini bilmiyordum ama okurken durmadan ağlıyordum. Sonra bir sabah mesaj attım. Bu ne bilmiyorum ama ben her yazını ağlaya ağlaya okuyorum ve ben bu eğitimi almak istiyorum. Bunu senden öğreneceğim diye. İlk eğitim grubuna katılamadım. Kafam karışmıştı çok istiyordum ama hala bir tarafım emin değildi. Sonra bir işaret istedim. Sonra da bir rüya gördüm. Rüyamda çok güzel bir tırtıl vardı, bu tırtıl rengarenk ve çok güzel bir kelebeğe dönüşüyordu. Ardından başka bir rüya daha gördüm. Artık emindim.
Bu eğitimi aldım. Gidin hepiniz alın diyemem. Herkes kendi yolunu kendi seçiyor, keşfediyor. Ama siz net olun her şey halloluyor. Ben gideceğim dedim. O para da bir şekilde geldi, okulda yapmam gereken şeyler vardı onlarda bir anda halloldu. Siz net olun ve farkındalıkla akışta kalın gerisi çok güzel geliyor. Artık sadece dalları kesmiyorum kökünden söküp yerlerine istediklerimi ekiyorum. Sorumluluk alıyorum, ve bunun benim hayatım olduğunun bilincindeyim. Başkalarının benim için söyledikleri de bana etki etmiyor artık.onlara karşı da sünger değil duvarım artık. Ben dönüştükçe çevrem de dönüşüyor. Kimseye bahsetmemiştim bu eğitimi aldığımdan ama insanlar sürekli bana onları kazmam için geliyor. (theta yaptığımız bir şey) Kendilerindeki hislerden bahsediyor ve ben tanık oluyorum.
Benim hayalim gerçek oldu! Artık diğer hayallerime giden yolu da biliyorum! Yeliz vesile oluşuna, bütün çalışmalar sırasında hep destekleyip, sevgi şefkat ve güvenle yanımızda oluşuna çok çok çok teşekkür ederim.
benim için theta yı özetleyen bir şarkının sözlerini bırakıyorum aşağıya. Nil Karaibrahimgil – benden sana ! ?

Karanlıktan gelicekler
Önünde dikilecekler
Sarı sarı dişleri olucak
Sivri pençeleri olucak
Yakalayacak sanıcaksın
Ama hep sen kazanıcaksın

Ben sana koşmayı öğreticem
Içinden gülmeyi öğreticem

Yalanlar söylicekler
Sözlerinden dönecekler
Buzdan kalpleri olucak
Acı sözleri olucak
Yaralayacak sanacaksın
Ama hep sen kazanacaksın

Üstlerine gitmeyi öğreticem
Düşünce kalkmayı öğreticem

Bazen de susmayıp bağırmayı
Utanmadan hüngür hüngür ağlamayı

Sevgililer gelecekler
Kalbini delicekler
Ahu bakışları olucak
Tatlı dilleri olucak
Hep sevecek sanıcaksın
Ama bazen yanılıcaksın

O an orda durmayı göstericem
Bu da geçer yahu’yu öğreticem

Bazen de tam ortadan kırılmayı
Yere düşen camlar gibi dağılmayı

Bazen yalnız bırakıcaklar
Ne yapacaksın bakıcaklar
Planları olucak
Hep bir başları olucak
Kırılacak sanıcaksın
Ama hep sen başarıcaksın

İçinden yanmayı göstericem
Kendini sevmeyi öğreticem

Gidipte varmayı öğreticem

Derviş’in Hikayesi:

Merhabalar,
Şimdi birçok şey yazmadan önce, öncelikle eşime ve değerli hocam Yeliz hanıma çok teşekkür ediyorum.
Bu eğitime katılmam çok hızlı oldu hatta o kadar hızlı oldu ki ben bile anlamadım.
Kendimi biranda eğitimde buldum.
Ve giderken şunu bilerek gidiyordum Yeliz hanımın eşinden sonra bu eğitimi alacak ilk erkek öğrenciydim. Bu biraz tuhaf ve heyecan vericiydi. Fakat öyle bir sınıfa girmiştim ki sanki oradaki herkesi yıllardır tanıyordum.
Tabi ki herkesin bu eğitime bir geliş sebebi vardı. Benim geliş amacım çocukluğumdan beri aradığım yolu ve ışığı bulma ümidiydi.
Eğitim detaylarını okuyunca bu eğitimin yoluma ışık tutabileceğini düşündüm.
Ve geçirdiğim o muhteşem üç gün sonrasında iyi ki orada bulundum dedim.
Yolumun aydınlandığını önüme koyduğum tüm taşlardan arındığımı hissettim.
Bunu hissetmek Harika bir duygu. Eğitim öncesi ve eğitim sonrası diye ikiye ayırıyorum kendimi çok şey değişti, konuşurum oldum.
Buna vesile hocama tonla teşekkür. Yazıyla aram çok iyi değildir artık konuşmada daha iyiyim:))
Aklında theta olan merak eden ilgi duyan herkesin kendimce böyle bir yoldan geçmelerini tavsiye edebilirim teşekkürler ,
Oldu oldu oldu [ ]

 1. Glcn diyor ki:

  Canım yeliz, ne güzeliz ☀️hepiniz benim için çok değerlisiniz bizi karşılaştıra evrene şükürler olsun.. en önemliside hayatımda hep olacağınızı bilmek çok güzel bir his.. ? o 3 gün muazzam hislerle dolup taşıyor insan kendini inanılmaz iyi hissettiriyor bu sistem insana.. herkesin sistemimidir bilemem ama bunu seans alarak yaşayarak karar vermelerini dilerim herkesin benim gibi.. çok çok teşekkür ederim herşey için herşey..

 2. Seda Genç diyor ki:

  Yeliz, ilk defa Theta’dan bahsettiğin günü hatırlıyorum… Utanarak söylüyorum, yarım kulak ile dinlemişim seni ki Theta tam olarak ne olduğunu eğitime gelirken dahi hala bilmiyordum. Sendeki değişimi gördüm buna tanık oldum, müthişti! Bende son zamanlarda resmen inzivaya çekilmiş deli gibi kişisel gelişim kitapları felan okuyorum. Çözümler basit, yol önümde ama ilereyemiyorum. Kitlendim kaldım. Bunu kendim çözebilirim çözmeliyim derken mesaj attım: Yeliz bunu Theta’yla çözebilir miyim? Kitlendim kaldım, bir şeyler değişmeli ve sanki bu eğitimi almalı gibiyim, dedim. Theta eğitiminden çıkarken kafam kazan gibiydi ama çok iyi hissediyordum kendimi. Yeliz, sadece eğitimde değil eğitim sonrası da tüm sorularımı itina ile cevapladığın için çok teşekkür ederim! Theta ile daha sakinim! Bir şeye canım sıkılsa da bu uzun sürmüyor, oturup çözüm odaklı bu niye böyle napabilirim diyip hemen toparlıyorum. Şuan çok iyiyim ve bu naber iyiyim cevabı gibi öylesine değil. Cidden iyiyim! Tekrardan teşekkürler

 3. nurbegüm diyor ki:

  Merhabalar, Ey nasibi bu satırları okumaktan geçen şanslı ruh.
  Sana bir hikayem var. Hem mutlu, hem gerçek, biraz gül kokusu, biraz kelebek, biraz anka kuşu.
  Hani masallardaki kaf dağlarından daha uzaksın ya ruhuna, masallardakinden daha yüksek ya korkuların.
  Korkma o yollar yürünüyor.
  En önemlisi korkma, korkularından yükseğe uçabilirsin.
  Masallara ve sihirli değneklere inanıyordum. Artık masallara, thetaya ve kahramanlara inanıyorum. Yeliz hocam benim kahramanım. O eğitimde tanıştığım 5 güzel ruh benim gökkuşağım. Ben mi kimim? Ben o kaf dağları görüp gelenim. Biraz tırtıl, biraz kelebek, biraz anka kuşuyum. Tırtılım farkına vardığım bu güzel dünyada. Kelebeğim ”an” a doyamayan. Anka kuşuyum küllerinden defalarca tekrar doğabilen…
  Bilge değilim belki ama bu hayatı bolca deneyimleyen olarak söylüyorum… Masallara inan, kahramanlara da. Ama üzgünüm sihirli değnek diye birşey yok. Theta sihirli değneğin olmadığı şu dünyada, en iyi şey. Sihirli değneğe en yakın şey. Ruhunla yolculuk yapmayı,ruhuna yolculuk yapmayı öğrenmek istemez misin? Sana dürüst olacağım. O yüzden kolay olacak diyemem. Ama bir kahraman yolu tarif ederken kim korkar ki? Thetayı seneler önce duymuş, workshoplarına katılmış biri olarak söyluyorum. O zamanlar benim cevabım değildi. Ta ki Yeliz Hocayla tanışana kadar. Masalların güzel olması yetmiyor, anlatan da güzel olmalıydı besbelli. Teşekkürler hocam, bu diyara tanışmama vesile olduğunuz için.

 4. Derya diyor ki:

  Merhaba Yeliz Hanım, eğitimleriniz hakkında bilgi almak istiyorum ama size hangi kanaldan ulaşmam gerektiğini bilemedim. Mail adresimi buraya bırakıyorum, siz bana ulaşırsınız diye umuyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.