28.01.2018 İyi ki Doğdun Tırtılın Düşü!

Bir yıl oldu, bir düşle yola çıkalı. Tam bir yıl… Hayatımın dönüm noktası olacağını bilerek, bir kitap gibi önsözünden başlayıp yazdım seni. Sadece nasıl olacağını bilmiyordum. Onu da yazarken öğreniyorum sanırım. Bu süreçte bende birçok şeyi değiştirdin, bir şeyleri bıraktın. En sevdiğim gibi. İkinci doğumum olacağını biliyordum. Tırtılın kabuğuna girmesi gibi. Sarmalandım içine. Yazmak istediğim bir sürü şey vardı, yazıldı, bazı çok istediklerimin bir kısmı yazılamadan kaldı. Yazamadıklarımı biraz biraz anlatmaya çalıştım, seminerlerimde. Seminer demişken, onu da seninle yarattık. Uzun yol gittik. Uzun uzun anlattım. 1 yılda 59 yazı. Hepsi uzun da uzun. Ve biliyorum hiç fena değil. Seni yazmaya başladığım günün gecesinde, ruhsal deneyimlerimin en derinlerinden birini yaşamıştım. Dört kelime fısıldandı bana. Anlamını bulmadan bildiğim. Zamanlar öncesine gittiğim, şamanik kayıtlardan geçtiğim. Sonraki zamanları öyle müjdeledin bana. Eksiltmedin, çoğalttın. Çoğalıyor da. Bilirim. Bu sabah, kulağımda bir cümle ile uyandım. İnşirah suresi. Bu yılı da böyle müjdeledin belki, kim bilir. Bir küçük hediye olsun istedim. Benden, bizden küçük bir şey. Anlamlı ve değerli olanından. Instagram’da mütevazi bir çekiliş başlattım. (Burada) Tek istediğim, kıymetini bilecek ve sana zaman ayırmış bir kişiye ulaşması. Onun ruhunu doğru okumam, doğru vesileyi seçmem. Dilerim. Şimdilik bu kadar. Hazırsan, müjdeyi vereyim. Yeni başlıyoruz! Geçtiğimiz yıl sadece ısındık kabuğumuzda. Ben dışarıdaki ilk nefesi aldım birinci yılın sonlarında. Bakalım, ne kadar uzağa uçacağız. Bir planım var mesela! Dürüst olayım, birkaç hatta! Oldu, oldu, oldu.

 1. Ayfer diyor ki:

  Bir iki gün önce Instagram’da Gülay şahin in vesilesiyle gördüm seni, bugünse bloğundan bahsettin ve oturdum baştan sona okudum.sayende bir sürü şey öğrendim.Cok tesekkur ederim ?

 2. gulden ozdikmen diyor ki:

  iyi ki doğdun tırtılın düşü çünkü ben de seninle kelebek olabilme potansiyelimi far ettim ve sevdim.. çünkü aslında fark ettiğim, cevap aradığım ya da ruhuma iyi gelen kelimelere ihtiyaç duydugumda hep buradaydın.. ben de seninle olabilmeyi düşledim ve oldu. yaşam, düş, dönüşüm ve ihtimaller ne güzel.. yaşam denen bu nehirde akarken yanımda olduğun için çok teşekkürler en büyük iyi ki de bu benim için.. inşallah kitap olarak da okuruz seni

  • Yeliz diyor ki:

   İnşallah Gülden’in tatlı öyküsü, bizi buluşturdu bu blog. Bundan daha iyi nasıl olur?
   Çok teşekkür ederim, desteğin, düşün ve paylaştığımız güzellikler için.
   Her şey yeni başladı hayatlarımızda ve sonsuz güzelliklere kapı açacak.
   Sevgiyle…

 3. Gülçin diyor ki:

  İyi ki doğdun tırtıl ?. Kendinden parçalar bulabilmek, bi çırpıda okuyabilmek muazzam bi keşif.. yapabilen insanları görünce insanında içerisinde kıvılcım yanıyor ne güzel! Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.