Yeni…

Bugün yeni bir yılın 2. günü. Bu yeni yılın henüz eskimeyen günleri de, tıpkı tüm hayatınız gibi şu anın, tam da şu anın içinde bir yerde dönüp duruyor olası senaryoları ile.

Zamanı tek bir an olarak kabul etmeyip onu bölen, geriye sayan, ilerleten biziz, bizim 3. boyut algımız. Ama bu boyutun dışında bir yerde, bir başka varlık bizim hayatımızın tamamını belki bizim saniyeler dediğimiz zaman algısı ile izleyebiliyor.

İşte bu yüzden, yeni yıl diye adlandırdığımız bu süreçte, o olası senaryoları en iyi senaryo haline getirebilecek dönüşümleri yaşamamızı, özümüze yaklaşmamızı ve dünyanın rüyasından uyanmamızı dilerim. Bunun neşe, kolaylık, ahenkle olmasını da…

Bunun ne kadar kolay olduğunu biliyorum. Günümüzde, ben sadece bir tanesini burada uzun uzun anlatsam da bunun için sayısız yöntem var ve hepsi ulaşılabilir.

Bunun ne kadar zor olduğunu biliyorum. İçimizde bir gölge var aydınlanmak istemeyen ve bize bahaneler üreten, o hep bunu yapacak, bahane literatürü çok geniş ve bu aşılması gereken en büyük zorluk olacak.

Dilerim bu yıl, ışığı arayanların yılı olur ve tüm bireysel dönüşümler bütüne katkı olur..

Oldu, oldu, oldu…

Sevgiyle…

Yeliz

Yeni…” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.