Sarkaca Devam: Nasıl Uyumlanır ve Kullanıma Hazırlanır?

İkinci yazımın ardından, (okumadıysanız öncelik onun Tıkk Tıkk) varsayıyorum ki elinizde bir sarkaç var ve onu kullanmaya nasıl başlayabilirim diye bana soruyorsunuz. 🙂

Hemen yanıtlıyorum.

Doğal taşlar, satıldığı yerde ve oraya ulaşana kadar öncesinde birçok kişinin dokunduğu, mekanın, insanların enerjisini alan bir yapıda olduğundan öncelikle o enerjinin üzerinden temizlenmesi gerektir. Bu hem net ve doğru yanıtlar için önemlidir, hem de sizin sağlığınız açısından başka insanların enerjilerini üzerinizde taşımamanız önemlidir.

İlk adım arınma;

En ideal arınma yöntemi; onu bir bahçeye, toprağa gömmektir. Bahçeniz yoksa balkonunuzdaki bir saksıya da gömebilirsiniz. Ancak, üzerinde biriken enerjiyi toprağa bırakacağı için, saksıda bitki olmaması bitkinin sağlığı açısından önemlidir. Yine de, bitkinin ekili olduğu saksıyı da 4-5 seferden çok olmamak şartıyla kullanabilirsiniz. Bahçede, tarlada enerji akışı çok güçlü ve sınırsız olduğundan sarkaç bulunduğu noktaya hiçbir zarar veremez. Bir kısmını ya da tamamını saksıya gömdükten sonra onu en az bir gece ay ışığında bırakmalısınız.

Toprak dışında ikinci bir seçenek de deniz tuzudur. Deniz suyu olan bir kabın içinde doğal taşınızı bir gece bekletebilirsiniz.

Bu adımları, sadece ilk kullanımda değil, kullanma sıklığınıza bağlı olarak tekrarlamalısınız.

2. adım temizleme;

Beklediği topraktan ya da deniz suyunun içinden çıkardığınız taşınızı, birkaç dakika akan bir suyun altında tutmalısınız. Dilerseniz adaçayı yapraklarını yakarak üzerinde tutabilirsiniz.

3. adım kendinizi tanıtma ve niyet yükleme

Burada hiçbir kural ve kaide yok. Elinizde taşınızı bir süre tutun, varlığını hissedin. Şart değil ancak, reiki inisinasyonu aldıysanız, kanalınızı açın ve sembolleri elinize çizin. Almadıysanız da hiçbir sıkıntı yok.

Ona niyetinizi söyleyin. Örneğin;

“Evrende yaratılan bu değerli taştan, benim ve bütünün hayrı için, sorduğum sorularda net ve doğru bilgi almaya niyet ediyorum.”

ya da

“Allahım, senin vesilen ile, elimdeki değerli taşın beni şifalandırmasına ve sorduğum sorularda, bana ve bütünün hayrına olacak şekilde doğru ve net yanıtları vermesine niyet ediyorum.”

Bu niyetler şu anda aklıma gelenler. Tamamen size özel ve istediğiniz uzunlukta bir niyet ile taşınızı programlayabilirsiniz.

Ardından, taşın sizin enerjiniz ile tanışması için birkaç saniyelik sürelerle bedeninizin çakra merkezlerinde gezdirebilirsiniz.

4. adım taşınızın dilini anlama

Her taş aynı şekilde evet ya da hayır demez. Genellikle, evet saat yönünde hayır ise tersinde çalışsa da bu bir kural değildir. Örneğin, benim pembe kuarksım bu şekilde çalışırken, ametist sarkacım eveti ileri geri yaparak hayırı ise çember gibi dönerek gösteriyor.

Dolayısıyla, ilk adım olarak taşınızı bir zincirin ucuna tutturarak, aktif olan elinize alın. Diğer elinizi, hareketleri net algılayabilmek için dilerseniz altına koyun ve ilk sorunuzu sorun.

Örneğin; “Benim adım …. mi?” Sorunuzun cevabı evet olsun. Dönüşüne bakın. İkinci soru ile teyit edin. Örneğin; “Benim cinsiyetim kadın mı?”

Bu sorular yerine doğrudan şu emri de verebilirsiniz.

“Bana ‘evet’ini göster.”

Aynı işlemi hayır yanıtı için de yapın. Cevabının yüzde yüz hayır olduğu sorular sorun (yaşınız, şu anda yaşadığınız il gibi) ya da doğrudan hayır yanıtını göstermesini isteyin.

Tebrikler. Artık aynı dili konuşuyorsunuz. 🙂

5. adım doğru soruları sorma

Bu konu hakkında ilk yazıda uzun bir açıklama yapmıştım. Okumadıysanız, lütfen bir önceki yazıyı baştan sonra okuyun. Çünkü, her istediğiniz soruyu sarkaca soramazsınız.

Şu anda, bir sarkaç satın almak için sabırsızlananlar olabilir. Aklımda ne kadar çok soru var, günlerce başından kalkmam diyebilirsiniz. Ama elinize aldığınızda, fark ediyorsunuz ki, aslında hayatınıza ya da kendinize ait nitelikli sorularınız oldukça az. Genellikle, ilk zamanlar büyük bir merakla kullanıyor, daha sonraları ise, sadece çok gerekli zamanlarda ona başvuruyorsunuz.

Bir eğlenceli uygulama önerisi benden size gelsin.

Geçtiğimiz yıl, bir yakınım sağlığı için gıda intolerans testi yaptırmıştı. Gıda intolerans testinde, sizden kan alınarak yurtdışına gönderiliyor ve sindiriminiz ve sağlığınız için faydalı olmayan besinler listeleniyor. Diyelim ki, böyle bir bütçeniz yok. En sık tükettiğiniz gıdaları mutfağınızda minik kaplar içine koyun. Sarkacınıza sizin titreşiminize iyi gelecek gıdalarda göstereceği hareketi sorun, titreşiminizi olumsuz etkileyeceklerdeki hareketini sorun. (Muhtemelen evet ve hayır olacaktır.)

Sonra her birinde sorunuzu yineleyerek kapları sarkacınız ile dolaşın.

“Yeşil mercimek, benim sağlığım ve titreşimim için uygun mudur?”

“Domates, benim sağlığım ve titreşimim için uygun mudur?”

Eğer sizin de çevrenizde gıda intolerans testi yaptıran varsa, ne değişik gıdalara direnci olduğu sizi şaşırtmıştır. Örneğin, kırmızı mercimek hiçbir sıkıntı yaratmazken, yeşil mercimek yaratabilir. Kıvırcık marul hiçbir sıkıntı yaratmazken, farklı bir marul türü sindirim zorluğu yaratabilir. Bu kişiden kişiye ve zaman içinde tamamen değişebilir. Tabii ki sarkaç bilimsel bir test ile karşılaştırılamaz, ama sonuçların tutarlı olma ihtimalinin yüzde elliden fazla olduğunu düşünebilirsiniz.

Dilerim, her zamanki gibi uzuuunca üç yazımla size yardımcı olabilmişimdir. Deneyimlerinizi, fikir ve yorumlarınızı bekliyorum.

 1. Hulya gulen diyor ki:

  Yelizcim canım ablacım. Bugün tüm gün biraz dalgın biraz ağrılı biraz neşeli biraz iş ve yemek yaparak oyalanıyordum ki akşam üstü bir mail geldi tık tık. Vallahi hızır gibi yetiştin yine. Taşların enerjilerine çok inanırım. Onlarla ilgili her bilgiyi okurum. Hatta burcumun taşımı bilmem ama amatis taşı almışlığım vardır. Yazın harika olmuş ellerine sağlık. Şu an nemi yapıcam tabiki bir sarkaç aramaya yukarı odama çıkacağım. Umarım bir tane bulurum ve uygulamaya başlarım. Gönlümden geçenler olsun diyemi niyetine girmek içinmi bilmem ama önce seninde gönlünün muradı ne ise olsun dileyeceğim. Bana iyi geldin yine ,iyiki varsın. Sevgiler ablacım.

  • Yeliz diyor ki:

   Hülya ablacım, inan ki gözlerim doldu okurken yorumunu <3
   Ne mutlu bana. Çok çok teşekkür ederim...
   Hadi o taşı bul ve sorularını sormaya başla. Sana hep güzel yanıtlar versin.
   Sevgiyle sarılıyorum.
   Yürekten...

 2. İlkyaz Mumcu diyor ki:

  Hem doğru zamanlarda,karanlıkta kalmış hissederken birden bire bir ateşböceği gibi parlıyorsunuz … Nasıl böyle denk geliyor enerjilerimiz şaşırıyorum ama pekte mutluyum bu durumdan ?
  Teşekkürler harika bilgiler ve güzel enerjiniz için ???

  • Yeliz diyor ki:

   Ne güzel bir yorum yazmışsınız, çok çok duygulandım. Sanırım biz benzer titreşimlere sahip küçük bir topluluğuz topluluk olduğunu bilmeyen 🙂 Sanki ara ara birbirimizin hayatına dokunalım diye anlaşmışız doğmadan önce. Sizin daha önce yazdığınız bir yorum da (önceki bloğumda:)) kendimi aynen böyle hissettirmişti. Siz ateşböceği olmuştunuz o gece 🙂
   Çok teşekkür ederim.
   Yürekten ve kocaman sevgiler…

 3. pelin diyor ki:

  Evet mi hayır mı dediğini nasıl anlayacağız diye düşünürken zaten cevabı bir sonraki satırdaymış 🙂 Bilgine emeğine sağlık canım. Paylaşımların için çok çok teşekkürler ❤?

  • Yeliz diyor ki:

   Ben teşekkür ederim Pelin’cim 🙂 Ne mutlu okuyan arkadaşlarımın varlığını bilmek. Geldiğinde sana mutlaka göstereceğim. Çok enteresan bir şey gerçekten. Çok öpüyorum ❤

 4. Meltem diyor ki:

  Yazılarınızı okumayı çok seviyorum 🙂 gerçekten, sanki çok susamışım da koca bir bardak su içer gibi hissediyorum yazdıklarınızı okurken. İyi ki yazıyorsunuz ve bizimle paylaşıyorsunuz ?❤️

  • Yeliz diyor ki:

   “Yazılarınızı okumayı çok seviyorum 🙂 ”
   İyi ki bunu duydum. 🙂 Çünkü bazen motivasyonumu yitiriyorum yeni yazılar yazmak için. Bu güzel yorumları o zamanlar tekrar tekrar okuyorum güç versinler diye.
   Bir bardak su benzetmesine de bayıldım. 🙂 Çok çok teşekkür ederim… ?

 5. Kübra diyor ki:

  Öncelikle yazılarınıza ve size teşekkür ederim. Çok doğru bir zamanda denk geldim size. Dünden beri üzgün ve yazınızı okurken de böbrek ağrısı çekmekteydim. Hala da çekiyorum. Bir an önce bir sarkaca sahip olmak istiyorum. Umarım bulunduğum yerde vardır. Sevgiler?

  • Yeliz diyor ki:

   Merhaba Kübra hanım,

   Çok geçmiş olsun öncelikle. Böbreklerin biraz alınan kararların pişmanlığı ile hayalkırıklıkları ile de ilgisi var. Dilerim hızlıca toparlarsınız. Şifa olsun.
   Ne mutlu yazılarım size tam da öyle bir anda dokunmuş. Güzel haber, sonrasında da inanılmaz güzel konuları aktaracağım buradan. Biraz zaman ayırabilirsem. Dilerim onlardan da keyif alırsınız.
   Sevgiler kocaman…

   • Kübra diyor ki:

    Çok teşekkür ederim. Söylediklerinizle bağlantılı olabilir böbreklerimin ağrısı zaten sık sık yaşadığım şeyler. Sanırım hep çekeceğim. Yazılarınızı takip edeceğim. Sağlıkla kalın ?

 6. berkerkoccaz diyor ki:

  Merhabalar, ben de tüm yorumcular gibi, birkaç yazınızı okuyarak pek akıcı buldum ve beğendim. Bu yazıda belirttiğiniz gıdayla ilgili kullanım sonrası kendime bir sarkaç yapma isteği duydum. Bundan sonra karşılaşacağım taşlarda prizmaya benzerlik arayacağım ve öncesinde burcumla ve hastalıklarımla ilgili durumları araştıracağım. Aklıma bir soru geldi, araştırarak bulabilirim belki ama size sormak istedim, bu temizleme, topraklama yöntemini kolye veya bileklik şeklinde olan doğal taşlara yapmak gerekir mi ? Faydası var mıdır ? Bu konudaki görüşünüzü belirtebilirseniz sevinirim. Beğenme butonu olsaydı diğer yazılarınıza da beğeni gönderebilirdim 🙂

  • Yeliz diyor ki:

   Tabii ki, kendisini topraklama olmaksızın temizleyebilen iki taş var sadece. İlki selenit, ikincisi ise kyanit. Geri kalan bütün taşları topraklamalı ve programlamalısınız ardından her seferinde.
   Yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Yardımcı olabildiğim için çok mutlu oldum.
   Sevgiler…

 7. Yeşim diyor ki:

  Sanırım ailemin bu konulara merakı var. Aklıma yazınızı okuyunca bir anim geldi. Kuzenim hamileydi. Halam iğneyi ipliğe geçirip cinsiyetini öğrenebiliriz demişti. Doğru da çıktı 🙂

 8. yılmaz diyor ki:

  site sahibi yazılarınızı okudum ve beğendim sade bilgilendirmeler ama en çok hoşuma giden yorumlara tek tek cevap vermeniz.yazılarınızdan faydalandım teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.