Rüyalar: Teşekkür Ederim…

Pelikanların rüyasını anlatmak için başlıklar dolusu yazı yazdım. İnsanlar, neden yüzde yüz sezgiselliğe ve simgelere dayanan bir konuda, üstelik yazılanlar son derece kişiselken binlerce kelime okusun ki… Bu dahil bütün yazılanları okuduğunu bildiğim herkese öncelikle çok teşekkür ederim. En başta, bu bloğu açma nedenim, ruhsal konularda da, nasıl kilo verenlerin, nasıl annelerin, nasıl modayla ilgilenenlerin ve ürün tüketimlerini paylaşanların ve hatta yeni evlililerin deneyimlerini paylaştıkları bloglar varsa ve bunlar onlar için önemliyse, bir tane de tırtıl gibi bazen yavaş ama emin adımlarla ilerleyen ve kelebek olmak için sürekli ‘hatırlayan’ların asla örnek değil, ne haddime, ama ilham alabilecekleri ve kendilerini yalnız hissetmeyecekleri bir blog olsun. Dışarıyı anlattığımız, dışarıyı okuduğumuz yetti. Bir tane de içini anlatsın birileri, istedim.  Bunun zor olduğunu, samimiyetle neredeyse hiç denenmediğini, çoğunluk tarafından onlar kadar değerli bulunmayacağını, hatta gülüp geçileceğini biliyorum. Zaten bu nedenle yazıyordum. Küçük bir grup olan diğerleri için… Kendim için. Bu yazıları içtenlikle yazabilmek için theta ile “Deneyimlerimi yazarsam beni taşlarlar.” bilinçaltı kalıbımı değiştirdim geçtiğimiz günlerde. Böylece, ara sıra, yaz sen yaz, konuş da hatta, bir gün başına bir şey gelirse, ben göreceğim seni, diyen yanımı sakinleştirdim. İşte, siz de benim gibi, onlardan biri olduğunuz ve birbirimizi bulduğumuz için teşekkür ederim önce. Bu kadar uzun anlatmama, başlıklar dolusu yazmama gerek yoktu biliyorum. Çok daha kısa ve net anlatılabilirdi. Neden ruhum bunu böyle uzun uzun anlatmamdan yanaydı, bilmiyorum. Belki de, en başta belirttiğimden. Asıl değerli olanı hatırlatmak için. Bu rüyalardan sonra, Ayşem hocamın ve theta healing eğitimi alıp deneyimlerini benimle paylaşan arkadaşım Meryem’in de etkisiyle direncimi kırdım ve söylediği yerde theta healing eğitimi aldım. Şule hocaydı karşımdaki, eğitim vermeye memleketim İzmir’den gelmiş. Eğitimin daha ilk yarım saatinde bu muhteşem bir şey, diyordum. Son gününde, biliyor musunuz ben iki kez pelikan gördüm rüyamda ama anlamını hala bulamadım, dedim. Rüyaları anlattım, Şule hanım gülümsedi ve anlamadın mı dedi. Pelikan yükseliyor ve sonra iniyor, thetada yaptığımız şey! Sana sorunun yanıtı olarak theta healing gelmiş… Görememiştim. Cevap öylesine belirginken ve işaretler hep aynı yönü gösterirken görememiştim. Bir de yakın zamanda takip ettiğim ve arketipler üzerine çalışan bir Instagram hesabı olan Nalanandnico‘ya pelikan simgesi ile ilgili de bir bilginiz var mı, diye sordum. Yanıt öylesine titiz, öylesine güzel çalışılmış olarak geldi ki… Hatta hemen internet sitelerine de eklediler. Okumak isterseniz uzun açıklaması burada, özetle ise şöyle.
Pelikan, mütevaziliğin ve başkalarıyla çalışabilme yeteneğinin sembolüdür. Sembolün kendisi V.I.T.R.I.O.L. harfleriyle bize rehberlik edilen, iç dünyamıza doğru çıktığımız yolculuğun başladığı hermetik süreçle ilintilidir. Üstü kapalı bir şekilde yanlış kimlik ve inançlarımızın tüm katmanlarının içini ‘yardığımız’ eyleme işaret etmekte olup böylece özümüzün ortaya çıkmasına izin verir. Aynı zamanda gerçek benliğimizi her türlü süptil besin ve izlenimlerle besleyerek istikrarlı bir dikeyliğin gerekliliğini de temsil eder. Bu süreklilik ve devamlılık gösteren bakım olmasaydı maddenin ezici körlüğü altında sıkışıp kalırdık. Pelikan ikinci ‘doğum’umuzun sembolü olup bizi Anka kuşunun gizemlerine hazırlar.
Bu harika hesabı, semboller ve arketipler ile ilgiliyseniz takip etmenizi öneririm. Kendilerine de, daha önce ulaşamamış olduğum bu bilgiler için yeniden çok teşekkür ederim. Bundan sonraki yazılarda, Theta Healing’i anlatacağım. Hayatımda öyle büyük bir yerde ki şu anda, belki bundan sonra özellikle hep onu yazacağım. Şimdi bir mola… Yazmak, bir yazı için bazen beş saat oturarak yazmak, yorucuydu. Son olarak öncesi, kendisi kadar önemliydi. Bu nedenle, işaretleri takip etmeye ve bıkmadan sorular sormaya gönüllü olan herkese, bu masada benimle bu yemekte birlikte olduğu için minnetimle… Hesabı, pelikanlar ödedi. Dağılabiliriz 🙂 *** Not: İlk bu yazıyı okuduysanız, hikaye öncekilerdeydi. Çok şey kaçırdınız. Buyrun başlangıç 🙂 Burada

 1. Seda diyor ki:

  Ya nasıl bayıldım nasıl güzel ve içtenlikle sabırla ve sevgiyle işlenmiş bir yazı dizisi✌ seni tüm kalbimle kutluyorum ve devamını çok merak ediyorum.? Şunu içtenlikle diyebilirim farketmedigim bazı konularımda bana rehber oldun. Iyi ki varsın kalben sevgilerimi gönderiyorum ve hep yaz ? öyle keyif alıyorum ki yazılarını okurken cesaretleniyorum ?‍♀️

  • Yeliz diyor ki:

   Tam gözlerim artık şaşı şaşı ekrana bakıyorken, ne iyi geldi yorumun Seda’cım 🙂
   Çok teşekkür ederim, o masada olduğunu biliyordum, hep hissettirdin ve bunun için ben de sana çook teşekkür ederim 🙂 <3
   Darısı diğer yazıların başına diyorum şu an 🙂
   Sevgiyle sarılıyorum sana.
   Başka yazılarda ve İzmir'de görüşmek dileğiyle 🙂

 2. Suzsn diyor ki:

  Hepsini bir solukta okudum. Bugün sitede komsularla karsilastim ve genelde hemen acilmam…ama bir hanima gidip kendimi tanitip adini sordum. Meğer annemin ismiymis,bunu bir işaret olarak kabul ediyorum ve rüyalarda bulusmayi bekliyorum ??

  • Yeliz diyor ki:

   Çok sevindim Suzan. 🙂 Şimdi inşallah thetayı anlatacağım, ama sanki ona giden yolun hikayesi beni de yazmaya daha çok itti.
   Ayrıca, bir işaret bence de.
   Mekanı cennet olsun anneciğinin…
   Çok teşekkür ederim, sevgilerimle…

 3. Ayça'ca diyor ki:

  Yalnız olmadığımi hissediyordum şimdi sanki kendimin bir başka halini suretlenmiş olarak göruyorum. Aylar once bir araya gelmiş olsak da aslında kısacık zamanda sadece bir his gelip oturdu kelimeye indirgeyemedim o zaman.Sadece dedim ki bakalim beni nereye göturecek bu his ? O muhteşem fotografın bir isaretti. Theta deneyimim ise bambaşka .Neredeyse 4 ay once deneyimledim ben de thetayi. Tekrar bir araya getirecegıni nereden bilebilirdim. Ruyalara dalmam icinmiş belki de ? Tesekkurler Pelikanlar ? Tesekkurler Yeliz… iyi ki ??

  • Yeliz diyor ki:

   Çok duygulandım yorumunu okurken. Ve ne büyük ayıp bana, o güne dair bütün detayları neredeyse silmişim hafızamdan. Belki çok güzeldi diye belki de akşam yapacağım ve yetişmeyecek olan pastanın stresinden 🙂 Ve tesadüf ki, o pasta burada bahsettiğim ilk tanıştığım ama o sıralar thetayı anlamadığım için eğitim almadığım ilk eğitmenin kızı içindi. Beni theta ile tanıştıracak günün temeliydi.
   Tek bir yol yok aslında. Herkes için belli farklı sayamayacağımız kadar metot var.
   Ama ben ilk kez benimkinden emin oldum, istedim ki ne yaptığımı değil, neden yaptığımı bilsin okuyanlar. Her açıdan bu yeni deneyime sıkı sıkı sarıldım. Dilerim, en kısa zamanda eğitmenlik eğitimini de alırım ve mini mini (!) öğrencilerim olur 🙂
   Yorumların için çok teşekkür ederim. <3
   Benden de kocaman iyi ki ve sevgiler... 🙂

 4. Yasemin diyor ki:

  merhaba Yeliz,
  İnstagram hesabını nasıl takibe aldım hatırlamıyorum bile… hayatım genel olarak dramatik bir doğrultuda ilerledi ve son üç hafta tamamen kabusa döndü, sıfır noktasına geldi. Bunu bir kutsama bir fırsat olarak kabullenmeye çalışırken bir kaç senedir içimde sessizce büyüyen inançlara doğru çekildiğini hissettim ve kendimi birden regresyon terapisinde buldum, akan bilgiler yaşadığım deneyim muazzamdi. Ondan önce senin Niğde Kalesi’ndeki resmini görmüştüm orada bir kitap oneriyordun ve Kurtlar ile Koşan Kadınlar’la beraber benim için en önemli kitaplardan biri diyordun ve KKK benim de hayatımı dönüştüren kitap olduğu için hemen Tanrılar Okulu’un aldım. Daha bundan bir hafta önce kitapçida gezerken keşke KKK gibi dönüştürücü bir kitap bulabilsem diye düşünüyordum!
  Terapi sırasında bana bundan sonra ruyalarimi takip etmem gerektiğini bilgisi verildi ve dünkü seansın ardindan bugün ilk defa yerde kuş tüyü buldum ve bir parka oturmuş senin rüyalar ile ilgili yazılarını okuyorum. Rüya defteri tutacağım. Buraya yazmak istedim bil ki bazen hiç haberimiz olmasa da yaptığımız her eylem birilerine dokunuyor bu hayatta, sen bana dokundun. Teşekkür ederim. Kelebek etkisi yarattığına göre bence artık bir tırtıl değilsin 😉
  Sevgiler

  • Yeliz diyor ki:

   Öyle güzel tesadüf mesajları aldım ki bu yazıları yazarken, senin yorumun da onların üstüne inanılmaz oldu. Bir kez daha tüylerim diken diken oldu okurken. KKK’nın Çirkin Ördek Yavrusu’nda anlatılan diptesin belki de, oradan çıkış çok kıymetli, orada seni bekleyen bir ödül var. Ödül sonsuza dek kendin olman. Ne güzel bir sürecin ortasında eşzamanlılıkla belirmişim hayatında. Çok mutlu oldum Yasemin, gerçekten çok mutlu oldum.
   Hele ki, şu son cümlen. Nerelere yazsam onu unutmamak için bilemedim.
   Kelebek etkisi yaratan bir tırtıl
   Ya da kelebek olduğunu henüz kabul edemeyen bir kelebeğim belki. 🙂
   Yine aynı öyküde der ya, safdil kadınlar, içten gelen bir komplimanı bile kabul edemezler. İşte bunun üzerinde çalıştığımdan; kabul ediyorum ve çok teşekkür ediyorum sana.
   Dilerim hep başkalarının tesadüf dediği anlarda, eşzamanlılıkla rastlaşırız.
   Yürekten sevgiler,
   Yeliz

   • Yasemin diyor ki:

    Dün ilk ruyami gördüm Yeliz,
    Lise son sınıfı okuduğum sınıfta her sırada bir kadın uçlara oturmuştu, sırtları bana dönüktü yüzlerini görmedim ama kucaklarinda renkli birer buket çiçek vardı . Sınıfın sonundan başına doğru yürüyerek onları saymaya başladım , 160 tane saydım ama o kadar kadın yoktu belki 20 tane vardı ama ben 160 sayısından hiç şüphe duymadım. Yüz atmış dediğim anda uyandım. Bu ilk ruyami ve uyandığımda nasıl hissettigimi öğrettiğin gibi defterine yazdım. Şimdilik ne demek hiçbir fikrim yok ama önemli değil, ruyalarimi bana geri döndüler… KKK’yi üçüncü kez okuyacağım, seni ve rüyalarımı takip edeceğim, bin şükür ki çölde hissetsem de elime eleğimi tekrar almayı başardım , minnet ile çok sevgiler…

    • Yeliz diyor ki:

     Bu çok güçlü bir rüya. Sayılardan 2 ve 7’yi incelemek gerek. (2+0=2 ve 1+6+0=7)
     2- Karşıtlık, değişiklik
     7- Evrenin tümü [Tanrısal güç (3) ile dünya (4)’ün toplamı] ya da tanrının dünya ile birleşimi
     diyor internetteki bir kaynak. Bence buradan bir şey mutlaka çıkacak. Bana öyle geliyor ki, birkaç yıl sonrasında bu rüyanın ne anlama geldiğini çok net anlayabileceksin. Gerçekten çok etkilendim. Ve anlamını sadece senin çözeceğin, güçlü ve anlamlı bir rüya…
     Bu kadar kadının olması, sana müthiş bir dişi enerji desteği geliyor. Üstelik, kapasitelerinin çok üstünde kazanımlarla, güzelliklerle. Belki 2 ve 7 rakamları bir tarihi belirtecek.
     Okul, dünya biliyoruz ki bir okul, bir tekamül. Dolayısı ile lisedesin. Bu bizim bilmediğimiz sınıflandırmada bir gösterge bile olabilir tekamülün ile ilgili.
     O kadar mutlu oldum ki… Böyle bir rüyaya vesile olabildiysem ne mutlu bana.
     Paylaştığın için çok teşekkür ederim.
     Sevgiler…
     Yeliz

 5. Burcu Kılıç diyor ki:

  son 4 yazını biriktirdim şimdi bir çırpıda okudum Yeliz. Resmen büyülendim, bir kısmını senden dinlemiş olsamda yazı öyle içine çekti ki beni tarif edemiyorum. Hemen akşam bir soru sorup rüya görmeyi diledim içimden 🙂
  İyi ki varsın…

 6. Neslihan diyor ki:

  Son günlerde okuma ihtiyacımı tamamen tırtıldan giderdiğimi farkettim ben de canım Yeliz.. Ne kadar içten yazıyorsun ve ne kadar doğru söylemişsin dışarıyı okuduğumuz yetti diye. Artık birileri cesaret edip içini dökmeliydi; bizim gibi rüyalarının anlamlarını çözemeyip, yaptığı tek yorum ‘dünyanın en saçma rüyasıydı’ olanlar için. En kısa zamanda görüşmek bolca sohbet etmek dileğiyle…

  • Yeliz diyor ki:

   Diliyorum ve olsun 🙂
   Tırtıl ana sayfayı tıklamaya ve beni gülümsetmeye devam güzellik <3
   Çok teşekkür ederim yorumun için.
   İzmir'de bir kahve içmek dileğiyle...

 7. Sinem diyor ki:

  Okuyamadıklarımın her birini okudum. Şimdi sıra yeni yazında. Bütün işaretleri takip et ve her birimize şifa ol Yeliz. Her yazını okurken ne kadar etkilendiğimi, nasıl dersler aldığımı eminim tahmin edebiliyorsundur. Rüyalarım bana küsmüştü uzun zamandır şimdi şimdi yeniden benimleler ama ben onlara gereken özeni (yine) göstermiyorum. Hemen bugün onlarla barışmaya kararlıyım yeniden 😉
  İyi ki varsın ve iyi ki yazmaya başladın…

  • Yeliz diyor ki:

   Canım Sinem’cim,
   çok teşekkür ederim. Her bir rüyamız çok kıymetli, küsmesin onlar. Ben de bir süredir hatırlamamaya başlamıştım. küstürdüm diye korktum 🙂 Ama sadece senin bu ara bir türlü sakinleşmeyen zihnin yüzünden diyerek geri geldiler, pek mesudum 🙂
   Dilerim, ışıklar yakarak ilerleriz hep bu yolda.
   Kocaman sevgiler…

 8. Tuğba özkök diyor ki:

  Merhaba,
  Pelikan rüya dizinizi baştan sona kadar okudum. Ne iyi geldi. Benim de karşıma sürekli theta eğitimi geliyor ama bir şekilde propramı uyduramıyorum hep birşeyler ile çakışıyor. Umarım ben de katılabilirim theta eğitimine. Sevgiler

  • Yeliz diyor ki:

   Gelecek hafta bir eğitimimiz var İstanbul’da. Ardından diğer şehirlerde de olacak 🙂
   Dilerseniz Instagram hesabım yellydelly’i takip edebilirsiniz duyurular için.
   Dilerim görüşürüz, pelikanların selamını iletirim size 🙂
   Sevgiler…

 9. Beyza diyor ki:

  Merhabalar. Bugün birkaç yazınızı okudum. İyi ki yazmışsınız iyi ki içinizi tum yaralanabilirligiyle bize açmışsınız. Ruhuma dair birşeyler var bu yazılarda. Benim de anlamakta zorlandığım bir yolculuktayim belki de. Birkaç kere beyaz tavuskuşu gördüm ben de rüyamda bi mesaj istediğimde bi konuya dair. Anlamını ise henüz bilmiyorum. Sizin bildiğiniz varsa paylaşmanızı çok isterim. İnşallah theta healing eğitiminde görüşürüz bir gün. Kendinize çok iyi bakın. Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.