Rüyalar: Hazım…

Davetimden ve size sunulanlardan memnun kaldınız mı? Uzun bir geceyi ve yemeği paylaştık. Öncelikle, çok teşekkür ederim. Masadaki bazı yüzleri tanıyorum bıraktıkları yorumlardan. Bazıları ise (ki sayıları yüzlerce) görünmez ama meraklı hayaletler. O hayaletleri merak ediyorum. Başından beri sessizce okuyanlar, sayınız hiç az değil. Sizin isminizi de yorum kısmında görmemiz mümkün mü? Bana özelden yazdığınız her güzel cümleyi ve isminizi sadece o gün için aklımda tutabiliyorum. Bu bilgi de ben zaten dmden ya da farklı yerlerden yazmıştım diyenlere olsun.  İşin aslı, en istediğim yeri yazacakken bir şey beni durdurdu. Hep aynı cümleme atıfta bulunuyorum ama; yazdığım yazıların okunması, okunmamasından da çok korkutuyor. Sadece bilgi verip geçemediğimden belki. Kendi işaretlerimin hikayesini anlatma çabamdan. 4 yıldır hikaye anlatıcısıyım, gerek pastalarla gerekse tablolarla… Ama sonunda hep yazarak. Bu kadar sürede anladığım bir şey varsa, o da sadece içten gelen hikayelerin, yazarken yazanın anlatıp anlatmama tedirginliğinde olduğu ama her seferinde anlattığı, sonunda ise yarattığı ilhama şaşırdığı hikayelerin diğer insanlara, yaralarına, yolundaki taşlara, gözyaşlarına, düğüm düğüm yumaklarına, dönemeçlerine… yardım edebilmesi… Çok bilerek değil,hiç bilmediğini en baştan kabul ederek, kendi en doğrusunu savunarak değil, doğrunun sadece bir illüzyon olduğunun farkındalığıyla…  Belki sadece bir taşta tökezlendiğinde, tökezleyip kalkmış bir insanın varlığını ve ilhamını bilmenin yaratıcı gücünden. Tatlı, az daha beklesin. Sevgili beyefendi, bir soda getirmeniz mümkün müydü? Bir de müziği linkini bıraktığımla değiştirirsek: Link Hazım işlemi tamamsa bir sonraki yazı için *buradan *Harika görsel buradan alıntıdır.

 1. Seda diyor ki:

  Yeliz’cim bu güzel müziği benim için mi seçtin ?? Daha 2 once soyle guzel melodili yabancı bir müzik dinlemek istiyorum demistimde ? dinlediğim mevcut muziklerden sıkılıp ne dinlesem dediğim anda yazı linkin mailime düştü.✌?‍♀️

  • Yeliz diyor ki:

   Enteresan ama bu yazı dizisine başladığımdan beri kulaklıkla bu müziği dinleyerek yazıyorum 🙂 Sonra o kadar emeği var yazılarımda bari arka fonda olsun dedim, nasıl güzel denk gelmiş o da 🙂 ?

 2. Neslihan diyor ki:

  Ben sodamı bitirdim tatlıya geçmek istiyorum, hatta karşılıklı kahve! Canım arkadaşım yazıların o kadar samimi ki seninle karşılıklı sohbetlerimizden bir farkı yok, yine seni dinleyip okurken onaylıyor, hatta yorum yapıyorum. Tebrik ederim!.. ? ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.